qeshm air

راهنمای خرید بلیط هواپیما

شرکت هواپیمایی قشم بمنظور آسایش و رفاه مسافران گرامی شرایطی را فراهم آورده است تا بتوان از طریق سامانه 4764 این هواپیمایی و با توجه به برنامه های پروازی زمان بندی شده در کمترین زمان بلیط مورد نظر خود را خریداری نمایند. لازم بذکر است این سامانه در 24 ساعت شبانه روز خدمات خرید بلیط آنلاین را ارائه می دهد.

 

برای رزرو و خریـد بلیـط از سامـانه 4764 لازم است عضـو سامانه باشید، اگر عضـو هستید نام کاربری خود (ایمیلـی که با آن عضـو شده اید) و رمـز عبـور خود را وارد نماییـد درغیر این صورت عضو شوید.

راهنمای عضویت

 

مراحل خرید بلیط :

 

1.  منوی خرید بلیط هواپیما را انتخاب نمایید.

 

2. مبدا ، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب نمایید. در صورتیکه قصد خرید بلیط بصورت رفت و برگشت را دارید، ضمن انتخاب تاریخ برگشت گزینه رفت و برگشت را نیز انتخاب نمایید.

همچنین تعداد بلیط را بر اساس سِن مسافر انتخاب نموده و بر روی گزینه جستجو کن کلیک نمایید.

توجه :  3 ساعت قبل از پرواز امکان خرید بسته خواهد شد .

 

3. جدول پرواز در تاریخ مورد نظر شما نمایش داده می شود . پس از اطمینان از تاریخ و ساعت پرواز نمایش داده شده بر روی تأیید/ادامه کلیک نمائید .

سپس جدول تائید تعداد نفرات و همچنین تمامی اطلاعات پرواز از جمله قیمت بلیط به ازای هر نفر نمایش داده می شود. درصورت صحیح بودن بر روی تأیید/ ادامه کلیک نمائید.

حال بر روی گزینه "وارد کردن نام مسافران/پرداخت" کلیک نمائید.

 

4. اطلاعات فردی که قرار است برای آن بلیط رزرو شود را وارد نمایید.

توجه :  نام و نام خانوادگی مسافر می بایست بصورت فارسی و لاتین، بطور صحیح و کامل وارد گردد.

لطفاً در وارد کردن نام مسافر دقت فرمائید. زیرا اصلاح نام امکان پذیر نمی باشد.

:: مسافرینی که قصد استفاده از سرویس حمل و نقل رایگان شرکت هواپیمایی قشم را دارند می بایست گزینه "مایل به دریافت خدمات حمل و نقل رایگان می باشم"را انتخاب نمایند.

:: ارائه این سرویس محدود به پروازهای داخلی با مبدا تهران و بصورت یکطرفه می باشد.

   پس از وارد کردن اطلاعات مسافر، به مدت ۲۰ دقیقه صندلی های انتخاب شده برای شما رزرو می باشد و دیگران نمی توانند صندلی های انتخاب شده توسط شما را انتخاب نمایید. در صورتی که پس از این زمان نتوانستید پرداخت را انجام دهید صندلی های انتخاب شده شما حذف و جهت خرید آزاد می شوند.

 

5. پس از وارد کردن اطلاعات مسافر بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید. در ادامه جهت قطعی شدن رزرو بر روی گزینه پرداخت کلیک نمائید تا وارد صفحه پرداخت شوید.

با استفاده از تمامی کارتهای عضو شتاب و در اختیار داشتن رمز دوم و cvv2 (بر روی کارت درج شده) می توانید وجه بلیط/بلیط های خود را پرداخت نمایید. 

 

6. پس از تائید پرداخت ، رزرو و خرید شما قطعی شده و میتوانید در منوی بلیط های خریداری شده (در ناحیه کاربری) از بلیط الکترونیکی خود پرینت تهیه نمائید. همچنین شماره سریال بلیط برای شما پیامک میشود.

 (لازم به ذکر است در صورت عدم تائید بانک و عدم مشاهده ی بلیط در منوی بلیط های خریداری شده، پروازی برای شما رزرو نخواهد شد.)

 

** هنگام مراجعه به فرودگاه بایستی پرینت بلیط  و یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن کارت ملی و یا گذرنامه الزامی می باشد.

 

** پروازهـای داخـلی هواپیـمایی قشـم از ترمینال شماره 2 فرودگاه مهـرآباد و پروازهای خارجـی از فرودگاه امام خمیـنی (ره) انجـام می شود.

** در هواپیمایی قشم وزن بار مجاز برای مسافرانی که بلیط خود را از سامانه 4764 تهیه می نمایند 30 کیلوگرم می باشد.

** حضور مسافر 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

 

شرایط استرداد :


:: چنانچـه مسافری پـرواز هواپیـمای قشـم را بدلیـل تاخیـر پـرواز شرکتـهای هواپیـمایی دیگـر از دسـت بدهـد استـرداد وجه بطور کامل امکان پذیر نمی باشد و مشمول قوانین استرداد جاری می باشد.
 
:: ابطال بلیط به دلایل تغییر پرواز و یا انصراف از سفر با رعایت موارد ذیل میسر می باشد:
 
   :. تا ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

   :. از ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 10 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.
 
   :. روز قبل از پرواز از ساعت 12 ظهر تا یک ساعت قبل از پرواز 30 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

   :. یک ساعت قبل از پرواز تا انجام پرواز 50 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.
 

:: در صورت ابطال پرواز و یا انصـراف مسافر از پرواز بعلـت تاخیـر بیـش از 2 ساعـت ، استـرداد ازطریق یکی از روش های زیر امکان پذیـر می باشد:

1- ارائه تصویر بلیط الکترونیکی ممهور به مهر ایستگاه فرودگاه مبداء توسط ایمیل به آدرس Refund@4764.ir و یا فکس به شماره 47644304 -021

2- اعلام استرداد/کنسل نمودن بصورت آنلاین از طریق سامانه 4764 (زمان ثبت استرداد ملاک محاسبه وجه خواهد بود)

:: درصورت تغییر ساعت پرواز بیش از 2 ساعت ، مسافرین محترم حداکثر 24 ساعت پس از اطلاع رسانی از سوی واحد 4764 فرصت دارند درخواست کنسلی خود را در سامانه ثبت و یا از طریق تماس تلفنی با شماره 4764-021 به این واحد اعلام نمایند تا از استرداد 100 درصد برخوردار گردند. در غیر اینصورت مشمول قوانین استرداد جاری با توجه به زمان ثبت در سامانه و یا زمان تماس با شماره فوق می گردند.

 

کنسل نمودن بلیط :

جهت کنسل نمودن بلیط به ناحیه کاربری خود وارد شده و بر روی گزینه "درخواست کنسل نمودن بلیط" کلیک نمایید. شماره بلیط مورد نظر خود را وارد نموده و بر روی ارسال کلیک نمائید. در صورتی که بلیط شما بصورت رفت و برگشت باشد هردو مسیر جهت انتخاب نمایش داده می شود. هر کدام را که مایل به ابطال آن می باشید را انتحاب و بر روی ارسال کلیک نمایید. (اگر قصد ابطال هر دو مسیر رفت و برگشت را دارید مراحل ذکر شده را تکرار نمایید) درخواست شما ثبت شده و با توجه به زمان ثبت، مبلغ استرداد محاسبه و به حساب کاربری شما در سامانه 4764 واریز می گردد.

 

مسافر گرامی ،درصورت تمایل به دریافت وجه کنسلی در حساب بانکی خود می توانید بر روی گزینه "درخواست دریافت وجه" کلیک نمائید. پس از آن مبلغ مورد درخواست شما حداکثر پس از 72 ساعت کاری به حساب بانکی که آن را پس از ایجاد عضویت و در منوی "مدیریت حسابهای بانکی" ثبت نموده اید واریز خواهد شد. درغیر اینصورت این مبلغ در حساب کاربری شما محفوظ بوده و می توانید در خرید بعدی از آن جهت پرداخت استفاده نمائید .

 

:: شماره کارت/حساب بانکی ثبت شده در سیستم قابل حذف و یا تغییر توسط کاربر نمی باشد. بهمین منظور جهت هرگونه تغییر از طریق منوی تماس با ما - ارسال پیام، درخواست حذف شماره کارت/حساب خود را ثبت نمایید.